erasmus dt logo

 

 

Mūsu skolotāji Portugālē apgūst prasmes robotikā

Erasmus+ programmas stratēģiskās partnerības projekta “Programmēšanas prasmju attīstīšana jauniešiem robotikā” ietvaros laikā no 2. līdz 13.maijam 7 mūsu skolotāji apmeklēja profesionālās meistarības pilnveides kursus Portugālē. Nodarbības vadīja UAB “Baltic Orbis” Robotikas akadēmijas mācību centra pasniedzēji. Kursos piedalījās Viļņas Dzelzceļa transporta un komercpakalpojumu tehniskās skolas (Lietuva), Viļņas Elektronikas Profesionālā mācību centra (Lietuva), Loules vidusskolas (Portugāle) un Daugavpils tehnikuma (Latvija) skolotāji.

1   2   3

 

 

 

 

Kursu laikā skolotāji apguva Lego robotu programmēšanu gan vizuālajā vidē, gan programmēšanas valodā RobotC. Gala rezultātā – tradicionālā japāņu sumo cīņa robotu izpildījumā starp uzprogrammētajiem robotiem, kur mūsu skolas komandas ieguva godpilno 2. un 3. vietu. Robotu sumo cīņas ir intelektuāla sacīkste. Šādas sacensības rotaļas veidā ir iespējams apgūt visas nepieciešamās zināšanas robotikas nozarē. Ārēji tie ir necili - drīzāk atgādina mazas rakstāmmašīnas. Paredzēts, ka maija beigās pirmie šāda veida Lego roboti nonāks pie mums un skolotāji apmācīs uz tiem strādāt mūsu audzēkņus.

4   5   6

 

 

 

 

Svinīgā starptautiskajā pasākumā par dalību kursos skolotāji saņēma sertifikātus. Paldies projekta komandai – Oļegam Kartašovam, Artūram Dauģertam, Larisai Gornostajevai, Irēnai Dortiņai, Igoram Ivanovam, Ērikam Oginskim un Jevgeņijam Juhno par aktīvu līdzdalību projektā! Gan projekta organizatori, gan paši skolotāji bija parūpējušies par kultūras programmu. Kursu laikā bija iespēja arī nedaudz paceļot un iepazīt citas Portugāles pilsētas, apskatīt Portugāles skaisto okeāna krastu, kalnainās ielejas, pilis u.c. Projekta vadības darba grupa izvērtēja skolotāju darbu kursu laikā un vienojās par turpmāk veicamajiem uzdevumiem.

7   8   9

10   11   12

 

 

 

 

 

 

Erasmus+ programmas stratēģiskās partnerības projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

Informāciju sagatavoja: Projektu nodaļa