ESF logo_color_2017Karjeras atbalsta pasākums “Tech industry”

Šogad 28. novembrī mūsu tehnikuma audzēkņi kopā ar profesionālās izglītības skolotājiem Vitāliju Svinarovu un Veru Paļčiku ESF projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsta vispārējas un profesionālās izglītības iestādes” ietvaros apmeklēja starptautisko izstāžu centru Rīgā, kur notika ikgadējā starptautiskā mašīnbūves, metālapstrādes, automatizācijas, elektronikas, elektrotehnikas, ražošanas materiālu, instrumentu un jauno tehnoloģiju izstāde “Tech Industry 2019”.

Pasākumu apmeklēja dažādu specialitāšu audzēkņi: mašīnbūves tehniķi (MT-11), lokomotīvju saimniecības tehniķi (L-11), automehāniķi (AMV-11).

1    2    3


Tā bija lieliska iespēja izpētīt nozares uzņēmumu spektru, iepazīt potenciālos darba devējus, iepazīt industrijas un ar to saistīto nozaru attīstības tendences Baltijā. Lielākajā nozares izstādē Baltijā piedalījās vairāk nekā 270 uzņēmumu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Vācijas, Polijas, Itālijas, Austrijas, Slovēnijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Turcijas, Taivānas un citām valstīm. Izstādē bija arī Lietuvas, Čehijas, Itālijas, Beļģijas, Baltkrievijas nacionālie kopstendi, kuros varēs iepazīties ar šo valstu ražotāju piedāvājumu.

Pārstāvēto produktu un pakalpojumu klāsts bija plašs – iekārtas un aprīkojums dažādām tautsaimniecības nozarēm, risinājumi enerģētikas sektoram, kā arī pilns spektrs ar metālapstrādes pakalpojumiem.

Prieks, ka mums bija iespēja atklāt arī Latvijā radītās inovācijas. “Magnetic Latvia” ekspozīcijā un Inovācijas stendā uzzinājām par gudrākiem industriālajiem bezpilota lidaparātiem, nepārtraukta monitoringa ierīci industriālām iekārtām, tērauda sakausējuma aizstājēju, viedo ielu apgaismojumu, sensoru sistēmām būvkonstrukciju uzraudzībai, kā arī lietu internetu elektroenerģijas taupīšanai un datu apstrādei industriālajās siltumnīcās.

4    5    6


Audzēkņu atmiņā palika robotizētās iekārtas, CNC apstrādes centri, lāzera griešanas iekārtas un 3D printeri. Ceram, ka, pateicoties izstādei, visi pārliecinājās par savas profesijas izvēli vai sāka aktīvi domāt par tālākizglītību inženierzinātnē.

Paldies mūsu skolotājai Verai Paļčikai par komentāriem ekskursijas laikā.

Informāciju sagatavoja: profesionālās izglītības skolotājs V. Svinarovs